Cesta k onlineRobert ZlochaJá v médiíchMetoda MET

VÝCVIKU PSŮ ONLINE

Jmenuji se Robert Zlocha a jsem profesionální trenér psů. Na své práci mám nejraději, když můžu pomoct majitelům a jejich psím parťákům vyřešit problém, který jim komplikuje společný život. Dostal jsem se však do situace, kdy mám lekce plné na několik měsíců dopředu, ale hlásí se mi další a další lidsko-psí dvojice

A právě proto jsem se rozhodl zpřístupnit své znalosti a svoji metodu MET, tedy moderní etický trénink, dalším lidem. Vytvořil jsem online kurz pro psy a jejich majitele určený pro ty z vás, kteří hledáte pomoc při tréninku svého chlupáče a zároveň chcete výcvik a výchovu psa založit na spolupráci a vzájemné důvěře. 

Do online kurzu jsem zařadil cvičení, která učím své klienty. Několik let jsem je vylepšoval, aby byla jednoduchá, efektivní a tvořila jeden velký koncept.  

Ve čtyřiceti praktických a deseti teoretických videích doprovázených texty se naučíte to, na čem s klienty obvykle pracuji patnáct až dvacet lekcí. A také cvičení a rady ze zahraničních stáží u těch nejlepších světových trenérů. Ať už je to spolehlivé přivolání od jídla a psů, chůze u nohy, pouštění hraček i předmětů, tahání na vodítku, skákání, potkávání jiných psů nebo zastavení se před cestou a mnoho dalšího. 

Výcvik a výchovu psů online jsem připravil ve třech verzích, abyste si jako majitelé dospělých psů, štěňátek nebo trenéři odnesli to nejdůležitější právě pro vás. Nově si můžete vyžádat demo verzi mého online kurzu na týden zdarma.

Pokud vás moje zkušenosti, metoda MET, nebo mé články a rozhovory v médiích zajímají víc, mrkněte do dalších sekcí. 

Lidé mě často vnímají jako někoho, kdo rozumí psům a umí je téměř cokoliv naučit. Nejpodstatnější část mé práce ale spočívá v předávání těchto znalostí lidem. Jde mi o to, aby si je rychle osvojili a stali se trenéry svých vlastních psů. Učím ostatní, jak správně reagovat v různých situacích, které život se psem přináší.  

S klienty a jejich pejsky pracuji každý den. Krom toho také přednáším o různých tématech, která pejskaře zajímají nebo trápí, píšu odborné články a učím jiné trenéry.

Bez soustavného vzdělávání a práce na sobě by to však nešlo. Nové informace a zkušenosti sbírám v Česku i v zahraničí. Za poslední léta jsem absolvoval více než šedesát kurzů a seminářů (ČR, USA, Anglie, Norsko, Mexiko).

Jezdím na konference a stáže k nejlepším světovým trenérům, protože mě zajímá, co dělají jinak než ostatní. To nejcennější poznání si však odnáším z lekcí se svými klienty. Více než tisícovka klientů se psy sto třiceti různých plemen a téměř 10 000 odtrénovaných hodin mi pomohla jednotlivá cvičení postavit tak, aby je mohli využít takřka všichni psí majitelé. 

Trenérem však nejsem odjakživa. Původně jsem vystudoval finance v Česku i zahraničí a pracoval v korporátním bankovnictví. Zdravotní problémy s očima zatíženýma obrazovkami a silnými zářivkami mi nakonec pomohly udělat životní změnu a stát se trenérem psů. Pokud vás můj příběh zajímá, podívejte na mé rozhovory v Českém rozhlase Radiožurnálu, DVTV nebo například v magazínu Forbes v sekci „Já v médiích“.

DVTV: rozhovor s Danielou Drtinovou zde

Trochu inak s Adélou (Bánášovou) Vinceovou: zde

Show Jana Krause: hostem spolu s Danielem Stachem a Hanou Wagnerovou zde

Český rozhlas Dvojka: hostem v Blízkých setkáních u Aleše Cibulky zde nebo na youtube

Český rozhlas Radiožurnál: nedělním hostem
Patrície Strouhalové zde

Pejskárium: podcast o pěti věcech, které se často na cvičáku nedozvíte zde

Pejskárium: jak vybrat online kurz včetně recenze mého online kurzu zde

Pejskárium: v podcastu jsme si povídali o správné socializaci psů a jak na ni zde

Psinovinky.cz: recenze mého online kurzu od zkušené pejskařky a redaktorky zde

Stačí málo: podcast a video záznam o výchově psa zde

TV Nova: Pravidelný mini pořad o výcviku psů každé dva týdny v Radách ptáka Loskutáka (9+8 dílů) zde

CNN Prima NEWS: o mém online kurzu i pozitivních metodách, začátek na 36. minutě zde

CNN Prima NEWS: Jak komunikovat se psy? Reportáž se mnou a mojí klientkou v čase 1:30:39 zde

CNN Prima web:  článek o cvičení s názvem „mravenci“ z mého online kurzu zde

Televize seznam: na Packa TV jsme si povídali o přivolání zde a zde

Forbes: článek o mé cestě z banky ke psům zde

Téma: sedmistranný rozhovor se mnou v čísle 10/2021 (5. března 2021)

Žena a život: rozhovor se mnou v čísle 25/2020

idnes.cz: rozhovor se mnou o mých názorech a postupech, které používám u psů zde

idnes.cz: rozhovor se mnou o nejčastějších chybách při výchově psa zde

deník.cz: rozhovor se mnou o mé cestě ke psům a tréninku psů zde

eCanis: článek o mém přístup ke psům i výcviku v
českém online magazínu pro pejskaře a trenéry zde

Výběr ze série 10 článků, které jsem pro eCanis.cz sepsal:

– Socializace psa na jiné pejsky zde

– Socializace: formování štěněte zde

– Separační úzkost: co s ní dělat zde

Život-online.cz:  o psech i moderním etickém tréninku zde

Praha TV: reportáž se mnou začíná na 1:44 zde

Představte si moderní etický trénink neboli MET jako metodu, jakou byste sami chtěli zažít při učení něčeho nového. Vše si můžete vyzkoušet a máte prostor a čas na pochopení. Když uděláte chybu, lektor vám danou část vysvětlí znovu nebo lépe. Učení vás baví, těšíte se na něj a jste celou dobu aktivně zapojeni do procesu. Takto byste se měli cítit nejen vy ale i váš pes, když ho budeme metodou MET společně trénovat. Takové učení je navíc rychlé, efektivní a srozumitelné. 

Přístup jsem pojmenoval takto, protože v tréninku čerpám z nových moderních poznatků. Využívám je vždy eticky. Mým cílem je, aby se pes chtěl stát naším parťákem a aby se chtěl do tréninku sám zapojit. Nechci, aby byl náš vztah založený na strachu z fyzických trestů nebo psychického nátlaku. 

Metoda MET vychází z pozitivních metod. Její důležitou součástí je správná motivace, ať už pamlskem, hrou, slovní pochvalou či mnohým dalším. Stejně tak podstatné je laskavé nastavení hranic a pravidel, které vycházejí z našich potřeb. Základ tvoří správné čtení signálů našeho psa, abychom věděli, jak pes danou situaci zvládá či jak se máme zachovat.  

Popsané principy i přístup se prolínají celým tímto kurzem a jsem si jistý, že jak vy, tak váš pes se v něm naučíte mnoho nových praktických postupů a řešení, které můžete ihned využít ve svém každodenním životě.

 • 1 Kurz pokrývá veškeré základy. Jde například o tahání na vodítku, spolehlivé přivolání od jídla, lidí či psů, základní povely, chůzi u nohy, sebeovládání, uklidnění, místo, zastavování u cesty nebo dveří či principy tréninku nebo skákání a přílišné nadšení. Strukturu kurzu i několik celých cvičení můžete shlédnout v demo verzi online kurzu ZDE.
 • 2 Svého psa naučíte spolehlivé přivolání od jídla na zemi, člověka nabízejícího jídlo, od jiného psa nebo zajímavého pachu.
 • 3 Cvičení i rady v kurzu jsou prověřená mojí praxí s více než tisícovkou klientů s pejsky sto třiceti různých plemen. Recenze od pejskařů, včetně těch veřejně známých nebo i psích trenérů naleznete níže v sekci reference nebo na mém Facebooku. Nebo se mrkněte na příběhy klientů i tipy na mém Instagramu.
 • 4 Kurz jsem vytvořil ve třech variantách, a to pro puberťáky i dospělé, pro majitele štěňátek a nakonec pro trenéry psů.
 • 5 Chcete se víc seznámit s mojí prací a přístupem? Rozhovory se mnou v Českém radiožurnálu, DVTV nebo Show Jana Krause a dalších médiích najdete výše v sekci „já v médiích“. V této sekci najdete i odkazy na odborné články, které jsem sepsal.
 • 6 Mnoho praktických cvičení z kurzu jinde nenajdete. Část jsem totiž vytvořil nebo si je přivezl ze zahraničních kurzů a na základě praxe je vylepšil.
 • 7 Cvičení v kurzu odpovídají náplni patnácti až dvaceti individuálních lekcí s mými klienty. Výcvik psů online z vašeho domova vám tak ušetří dojíždění i peníze. A času na kurz budete mít spoustu. Kurz je platný nově celé 3 roky.
 • 8 Profesionálně natočená cvičení s třinácti psy různých plemen (včetně dvou voříšků) jsou doplněna o nejčastější chyby i nástrahy, které s klienty v praxi řeším. K dispozici je vám též uzavřená podpůrná facebookova skupina.
 • 9 Cviky se budete učit tak, abyste je v dané chvíli společně zvládli. Na konci ale dokážete věci, které by se vám na začátku zdály nepředstavitelné. Například přivolání psa od začichání, jídla na zemi i psů, automatické zastavení před cestou nebo hezkou chůzi u nohy. Stačí dvacet až třicet minut denně po dobu deseti týdnů.

Jak funguje demo verze online kurzu?

Po vyplnění mailu na tomto odkaze vám přijde do mailové schránky (zkontrolujte i spam) zpráva s přihlašovacími údaji. Demo online kurzu je platné na jeden týden a najdete v něm celou strukturu kurzu i několik zpřístupněných cvičení zdarma včetně nejčastějších chyb a poznámek navíc. Tak si uděláte lepší představu a nebudete kupovat zajíce (ani psa) v pytli.

Pro jaká plemena je kurz vhodný?

Kurz nemá omezení. Trénovat můžete s jakýmkoli plemenem nebo křížencem. Například při natáčení jsem pracoval s třinácti psími herci různých ras. Šlo o vipeta, jezevčíka, samojeda, australského ovčáka, maďarského ohaře, velškorgiho, amerického stafordšírského teriéra, dvě border kólie, jack russela a německého ovčáka. Roli dostal také kříženec čivavy a kříženec maďarského ohaře s border kólií. Všichni byli skvělí a za svou filmovou zkušenost dostali bohatě zaplaceno v pamlscích a drbání.

Zvládne můj pes kurz?

Pokud váš pes nemá nějaký závažný zdravotní problém, který by mu neumožňoval běžné fungování, je kurz zvládnutelný pro všechny rasy psů v jakémkoliv věku. Jestli má váš pejsek nějaké speciální omezení, napište mi a já vám rád poradím, zda je pro vás kurz vhodný.

Zvládnu kurz já? 

Nebojte se. Vše jsem připravil tak, aby byla každá lekce opravdu srozumitelná a názorně vysvětlená. Zapracoval jsem také nejčastější chyby a problémy, na které klienti narazí, a samozřejmě jejich řešení.

Co když si přesto s něčím nebudu vědět rady?

Pokud si koupíte kurz, budete mít přístup do uzavřené facebookové skupiny, kde si můžete vyměňovat rady a postřehy. Pravidelně se budu snažit tuto skupinu navštěvovat a pomáhat se  svými tipy. 

Mám malé štěně. Od kdy můžu s kurzem začít? 

Pokud jde o štěňátka, ideální je pustit se do práce už od druhého měsíce. Nezapomeňte však tempo učení přizpůsobit aktuálním možnostem svého pejska. 

Mám staršího psa. Má smysl se do kurzu ještě pouštět?

Oblíbené pořekadlo o tom, že starého psa novým kouskům nenaučíš, v praxi rozhodně neplatí. Tedy alespoň ne v té mé. Pracoval jsem například s třináctiletým jezevčíkem na přivolání nebo desetiletým huskym na sebeovládání. Na učení zkrátka není pozdě v žádném věku.

Jak dlouho mi bude absolvování kurzu trvat?

Kurz obsahuje čtyřicet praktických a deset teoretických lekcí rozdělených do deseti týdnů. Kurz byste tedy mohli absolvovat v deseti týdnech. Ale udržování již naučeného chování nebo zlepšování je pak vlastně celoživotní práce. 

Jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?

Kurz bude přístupný tři roky od jeho pořízení. Budete tak mít dostatečnou časovou rezervu na natrénování. A k cvičením se budete moct vrátit. 

Jaký je rozdíl mezi pozitivními metodami a MET?

Pozitivní metody s sebou nesou mnoho mýtů a nedorozumění. Proto jsem pro svoji práci vymyslel název moderní etický trénink neboli MET, který tím není zatížený. Zároveň jsem chtěl, aby byl z názvu hned jasný směr tréninku. Jde o moderní inovativní metody a etický přístup nejen ke psu, ale i k majiteli. V rámci MET jsem navíc vymyslel nové cvičení a postupy. Prověřil jsem si je v praxi a najdete je zde v online kurzu. Více o MET se dozvíte například v sekci „O kurzu – Metoda MET“.

MET ale není jen metoda, pořádám totiž 6. a 7. března 2021 mezinárodní online konferenci  s názvem MET konference  se špičkovými zahraničními trenéry, kteří se sejdou na virtuálním pódiu spolu se známými českými trenéry. Řešit se budou témata jako přehnaná reaktivita, dobrovolné ošetření psa, tahání na vodítku a další. Zahraniční přednášky budou přeloženy do češtiny. Více informací najdete ZDE

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými variantami kurzu?

Videa se cvičeními a teorií jsou stejná ve všech verzích. Jsou totiž vhodná psy v jakémkoliv věku. Základní varianta je určená pro psí puberťáky a dospělé. Variantu pro štěňata jsem doplnil o  štěněcí manuál, který popisuje nejčastější dotazy i nástrahy v životě majitelů štěňat. Nabízí samozřejmě konkrétní řešení a doporučení. Verze pro trenéry obsahuje jak štěněcí část, tak přidává komentáře k jednotlivým cvičením, které trenéři využijí při práci se svými vlastními klienty.

Jaká je struktura kurzu?

V každém z deseti týdnů kurzu jsou čtyři praktická videa s cviky, na kterých budete pracovat. V každém týdnu je navíc jedno teoretické video, které vám vysvětlí další informace potřebné k správnému pochopení tréninku, i tipy a řešení častých pejskařských starostí. Samozřejmostí je i úvodní a závěrečné video. Pod každým videem naleznete i přepis textu. Ke každému videu jsem připojil také rozšiřující informace pro nadšence, které vám pomohou problém lépe pochopit.  Přidal jsem také pasáž s nejčastějšími chybami, které u daného cviku vídávám, a tipy, jak se těmto chybám vyhnout. 

V kurzu najdete též slovníček pojmů, které se v kurzu vyskytují, pokud jste pejskaři-začátečníci, možná jste se s nimi ještě nesetkali. Pro lepší orientaci je v kurzu celkový přehled témat.

Kde je nejvhodnější se psem trénovat?

Většinu cviků můžete natrénovat nejprve doma, a když je pejsek bude dobře chápat, je dobré je začít trénovat i venku v různých prostředích.

Kdo se na kurzu podílel?

I když jsem do kurzu dal veškeré své vědomosti, které vám pomohou při tréninku vašeho chlupáče, a taky jsem poctivě sepsal všech téměř stotřicet stran scénářů a textů, příprava celého projektu by se neobešla bez pomoci mnoha skvělých lidí. Zejména kameramana a střihače v jedné osobě, asistenta kamery, textové editorky, grafické designerky, party programátorů, fotografa a zejména mé partnerky Anny Janíčkové, která mimo jiné řešila i technickou stránku, hledala lokace, vše organizovala a má spolu se mnou na starosti i podporu již hotového kurzu.

Kdy a kde byl kurz natáčen?

Na kurzu jsem pracoval tři čtvrtě roku 2020. Natáčeli jsme převážně v létě a na podzim v šesti různých pražských lokacích. V parcích, ve městě i v bytě. Prostě tam, kde budete se svým psem trénovat většinou i vy.  Kvalitní vizuální stránku obstaral profesionální kameraman, který točí videoklipy, reklamy či filmy. A samozřejmě bych se neobešel bez svého skvělého ansámblu čítajícího 13 chlupatých a štěkajících herců a jejich agentů (rozuměj majitelů).

Pro puberťáky a dospělé 4.750 Kč Pro puberťáky a dospělé Pro štěňátka 4.950 Kč Pro štěňátka Pro trenéry 5.200 Kč Pro trenéry

Pro puberťáky a dospělé

koupit Koupit jako dárek
možnost měsíční platby

K lekcím jsou vždy připsány nejčastější chyby, jak s nimi naložit a také informace navíc, které by se vám pro lepší pochopení cviku mohly hodit. Lekce jsou rozděleny do deseti týdnů. V každém týdnu najdete čtyři praktické lekce a jednu teoretickou lekci.

Pro lepší orientaci můžete lekce najít seřazené i podle témat (přivolání, sebeovládání, tahání na vodítku atd.) nebo nahlédnout do slovníčku pojmů, se kterými se v kurzu setkáte.

Kurz obsahuje kromě padesáti lekcí i úvodní a závěrečné video. Přístup do kurzu budete mít po dobu dvou let od zakoupení, takže budete mít spoustu času se vše naučit a využít v praxi.

Kurz obsahuje kromě padesáti lekcí i úvodní a závěrečné video. Přístup do kurzu budete mít po dobu dvou let od zakoupení, takže budete mít spoustu času se vše naučit a využít v praxi.

Pro lepší orientaci můžete lekce najít seřazené i podle témat (přivolání, sebeovládání, tahání na vodítku atd.) nebo nahlédnout do slovníčku pojmů, se kterými se v kurzu setkáte.

Kurz obsahuje kromě padesáti lekcí i úvodní a závěrečné video. Přístup do kurzu budete mít po dobu dvou let od zakoupení, takže budete mít spoustu času se vše naučit a využít v praxi.

koupit (měsíční platba)

PRO KOHO JE KURZ „PRO PUBERŤÁKY A DOSPĚLÉ“ URČENÝ?

Pro majitele pejsků starších šesti měsíců. Tedy pro jakékoliv puberťáky a dospělé psy.

CO DÍKY KURZU ZÍSKÁTE?

Dovednost naučit vašeho psa nejdůležitější povely a chování, které by měl pes v životě s člověkem zvládnout. Video s lekcí vždy obsahuje záběry a popis učení daného cviku.

K lekcím jsou vždy připsány nejčastější chyby, jak s nimi naložit a také informace navíc, které  by se vám pro lepší pochopení cviku mohly hodit. Lekce jsou rozděleny do deseti týdnů. V každém týdnu najdete čtyři praktické lekce a jednu teoretickou lekci.

Pro lepší orientaci můžete lekce najít seřazené i podle témat (přivolání, sebeovládání, tahání na vodítku atd.) nebo nahlédnout do slovníčku pojmů, se kterými se v kurzu setkáte.

Kurz obsahuje kromě padesáti lekcí i úvodní a závěrečné video. Přístup do kurzu budete mít po dobu tří let od zakoupení, takže budete mít spoustu času se vše naučit a využít v praxi.

PŘEHLED TÉMAT VE ČTYŘICETI PRAKTICKÝCH LEKCÍCH:

 • Téměř dvacet cvičení určených přímo na přivolání nebo na schopnosti důležité k jeho spolehlivému zvládnutí.
 • Cvičení na zastavování u přechodů, obrubníků i dveří. Ať už na povel nebo automaticky.
 • Několik lekcí zaměřených na pozornost na psovoda.
 • Různá cvičení na sebeovládání včetně naučení povelu „nesmíš“, ale i přirozeného sebeovládání u věcí, které pes chce (např. jídlo nebo hračky).
 • Cvičení na základní povely jako „sedni“, „lehni“ či „místo” (včetně práce s výdrží, vzdáleností od psa i distrakcemi).
 • Několik lekcí na chůzi u nohy pro levou i pravou stranu.
 • Cvičení na relaxaci včetně čichací hry na uklidnění a rozvoj sebevědomí.
 • Naučení povelu „pusť“ u hraček, jídla a dalších předmětů.
 • Lekce na správnou reakci psa po zatahání na vodítku.

PŘEHLED TÉMAT V DESETI TEORETICKÝCH LEKCÍCH:

 • Tahání na vodítku (inovativní metoda, kterou jsem na tahání vytvořil a dva roky u klientů úspěšně testoval).
 • Co dělat, když pes neposlechne na přivolání.
 • Potkávání se se psy a pravidlo 3P.
 • Práce s podněty, které psa rozrušují.
 • Přehnané vítání majitele a návštěv.
 • Skákání na lidi.
 • Přivolávací povel vs. reakce na jméno a jaké zvolit přivolání.
 • Zásady funkčního přivolání.
 • Cvičení sekvencí a kritéria cviků.
 • Jaké vybrat vodítko a postroj vs. obojek.
 • Učení slovních povelů tak, aby fungovaly i bez gest.
 • Povel „jdeme”.
 • Signál pro odměnu.
 • Co dělat se psy, kteří jsou kolem lidí nejistí.

CO SE BUDE DÍT DÁL?

 • 1 Po zakliknutí rámečku „KOUPIT“ se dostanete na shrnutí vaší objednávky a poté po vyplnění údajů a odsouhlasení ceny a varianty kurzu vám přijde e-mail s přihlašovacími údaji a heslem (zkontrolujte si případně spam). Zároveň budete přesměrováni na platební bránu, kde můžete provést úhradu platební kartou.
 • 2 Po úspěšném provedení platby kartou vám bude kurz okamžitě zpřístupněn, budete do něj automaticky přihlášeni a zároveň se můžete přihlásit do podpůrné facebookové skupiny, kde můžete sdílet s ostatními uživateli své pokroky, případně požádat o radu, pokud se na nějakém cvičení zaseknete.

PRO KOHO JE KURZ „PRO ŠTĚŇÁTKA“ URČENÝ?

Tato varianta je určená pro majitele štěňátek od dvou do šesti měsíců nebo pro ty, kteří se na pořízení štěňátka chystají.

CO DÍKY KURZU ZÍSKÁTE?

Vše, co obsahuje kurz PRO PUBERŤÁKY A DOSPĚLÉ. K tomu navíc:

Manuál pro štěňata, v němž vás provedu většinou otázek, které si jako majitel štěňátka položíte. Tedy například jak venčit, socializovat, potkávat nové podněty včetně dalších pejsků, předejít tahání na vodítku, co je nejlepší prevencí na separační úzkost nebo jak si poradit s kousáním. A mnohé další. Nabídnu samozřejmě praktická řešení, která učím na svých lekcích klienty. 

A stejně jako ve variantě puberťáky a dospělé získáte:

Dovednost naučit vašeho psa nejdůležitější povely a chování, které by měl pes v životě s člověkem zvládnout. Video s lekcí vždy obsahuje záběry a popis učení daného cviku.

K lekcím jsou vždy připsány nejčastější chyby, jak s nimi naložit a také informace navíc, které  by se vám pro lepší pochopení cviku mohly hodit. Lekce jsou rozděleny do deseti týdnů. V každém týdnu najdete čtyři praktické lekce a jednu teoretickou lekci.

Pro lepší orientaci můžete lekce najít seřazené i podle témat (přivolání, sebeovládání, tahání na vodítku atd.) nebo nahlédnout do slovníčku pojmů, se kterými se v kurzu setkáte.

Kurz obsahuje kromě padesáti lekcí i úvodní a závěrečné video. Přístup do kurzu budete mít po dobu tří let od zakoupení, takže budete mít spoustu času se vše naučit a využít v praxi.

PŘEHLED TÉMAT VE ČTYŘICETI PRAKTICKÝCH LEKCÍCH:

 • Téměř dvacet cvičení určených přímo na přivolání nebo na schopnosti důležité k jeho spolehlivému zvládnutí.
 • Cvičení na zastavování u přechodů, obrubníků i dveří. Ať už na povel nebo automaticky.
 • Několik lekcí zaměřených na pozornost na psovoda.
 • Různá cvičení na sebeovládání včetně naučení povelu „nesmíš“, ale i přirozeného sebeovládání u věcí, které pes chce (např. jídlo nebo hračky).
 • Cvičení na základní povely jako „sedni“, „lehni“ či „místo” (včetně práce s výdrží, vzdáleností od psa i distrakcemi).
 • Několik lekcí na chůzi u nohy pro levou i pravou stranu.
 • Cvičení na relaxaci včetně čichací hry na uklidnění a rozvoj sebevědomí.
 • Naučení povelu „pusť“ u hraček, jídla a dalších předmětů.
 • Lekce na správnou reakci psa po zatahání na vodítku.

PŘEHLED TÉMAT V DESETI TEORETICKÝCH LEKCÍCH:

 • Tahání na vodítku (inovativní metoda, kterou jsem na tahání vytvořil a dva roky u klientů úspěšně testoval).
 • Co dělat, když pes neposlechne na přivolání.
 • Potkávání se se psy a pravidlo 3P.
 • Práce s podněty, které psa rozrušují.
 • Přehnané vítání majitele a návštěv.
 • Skákání na lidi.
 • Přivolávací povel vs. reakce na jméno a jaké zvolit přivolání.
 • Zásady funkčního přivolání.
 • Cvičení sekvencí a kritéria cviků.
 • Jaké vybrat vodítko a postroj vs. obojek.
 • Učení slovních povelů tak, aby fungovaly i bez gest.
 • Povel „jdeme”.
 • Signál pro odměnu.
 • Co dělat se psy, kteří jsou kolem lidí nejistí.
 • 1 Po zakliknutí rámečku „KOUPIT“ se dostanete na shrnutí vaší objednávky a poté po vyplnění údajů a odsouhlasení ceny a varianty kurzu vám přijde e-mail s přihlašovacími údaji a heslem (zkontrolujte si případně spam). Zároveň budete přesměrováni na platební bránu, kde můžete provést úhradu platební kartou.
 • 2 Po úspěšném provedení platby kartou vám bude kurz okamžitě zpřístupněn, budete do něj automaticky přihlášeni a zároveň se můžete přihlásit do podpůrné facebookové skupiny, kde můžete sdílet s ostatními uživateli své pokroky, případně požádat o radu, pokud se na nějakém cvičení zaseknete.

PRO KOHO JE KURZ „PRO TRENÉRY“ URČENÝ?

Pro ty z vás, kteří se chcete stát profesionálními trenéry psů. Kurz však také využijete, pokud již jako trenéři pracujete a hledáte nové postupy a metody při práci s klienty, i když jsou to třeba jen maličkosti a detaily, které vás mohou posunout vpřed.

CO DÍKY KURZU ZÍSKÁTE?

Vše, co obsahuje kurz pro puberťáky a dospělé i kurz pro štěňátka. K tomu navíc:

Komentáře ke každému cvičení, kde popisuji postřehy z mé každodenní práce s klienty. Tyto poznatky vám pomohou lépe přizpůsobit cvičení svým vlastním klientům.

Stejně jako ve variantě pro puberťáky a dospělé a ve variantě pro štěňátka získáte:

Manuál pro štěňata, v němž vás provedu většinou otázek, jenž si majitelé štěňátka položí. Tedy například jak venčit, socializovat, potkávat nové podněty včetně dalších pejsků, předejít tahání na vodítku, co je nejlepší prevencí na separační úzkost nebo jak si poradit s kousáním. A mnohé další. Nabídnu samozřejmě praktická řešení, která učím na svých lekcích klienty. 

Dovednost naučit vašeho psa nejdůležitější povely a chování, které by měl pes v životě s člověkem zvládnout. Video s lekcí vždy obsahuje záběry a popis učení daného cviku.

K lekcím jsou vždy připsány nejčastější chyby, jak s nimi naložit a také informace navíc, které  by se vám pro lepší pochopení cviku mohly hodit. Lekce jsou rozděleny do deseti týdnů. V každém týdnu najdete čtyři praktické lekce a jednu teoretickou lekci.

Pro lepší orientaci můžete lekce najít seřazené i podle témat (přivolání, sebeovládání, tahání na vodítku atd.) nebo nahlédnout do slovníčku pojmů, se kterými se v kurzu setkáte.

Kurz obsahuje kromě padesáti lekcí i úvodní a závěrečné video. Přístup do kurzu budete mít po dobu tří let od zakoupení, takže budete mít spoustu času se vše naučit a využít v praxi.

PŘEHLED TÉMAT VE ČTYŘICETI PRAKTICKÝCH LEKCÍCH:

 • Téměř dvacet cvičení určených přímo na přivolání nebo na schopnosti důležité k jeho spolehlivému zvládnutí 
 • Cvičení na zastavování u přechodů, obrubníků i dveří. Ať už na povel nebo automaticky.
 • Několik lekcí zaměřených na pozornost na psovoda.
 • Různá cvičení na sebeovládání včetně naučení povelu „nesmíš“, ale i přirozeného sebeovládání u věcí, které pes chce (např. jídlo nebo hračky).
 • Cvičení na základní povely jako „sedni“, „lehni“ či „místo” (včetně práce s výdrží, vzdáleností od psa i distrakcemi).
 • Několik lekcí na chůzi u nohy pro levou i pravou stranu.
 • Cvičení na relaxaci včetně čichací hry na uklidnění a rozvoj sebevědomí.
 • Naučení povelu „pusť“ u hraček, jídla a dalších předmětů.
 • Lekce na správnou reakci psa po zatahání na vodítku.

PŘEHLED TÉMAT V DESETI TEORETICKÝCH LEKCÍCH:

 • Tahání na vodítku (inovativní metoda, kterou jsem na tahání vytvořil a dva roky u klientů úspěšně testoval).
 • Co dělat, když pes neposlechne na přivolání.
 • Potkávání se se psy a pravidlo 3P.
 • Práce s podněty, které psa rozrušují.
 • Přehnané vítání majitele a návštěv.
 • Skákání na lidi.
 • Přivolávací povel vs. reakce na jméno a jaké zvolit přivolání.
 • Zásady funkčního přivolání.
 • Cvičení sekvencí a kritéria cviků.
 • Jaké vybrat vodítko a postroj vs. obojek.
 • Učení slovních povelů tak, aby fungovaly i bez gest.
 • Povel „jdeme”.
 • Signál pro odměnu.
 • Co dělat se psy, kteří jsou kolem lidí nejistí.
 • 1 Po zakliknutí rámečku „KOUPIT“ se dostanete na shrnutí vaší objednávky a poté po vyplnění údajů a odsouhlasení ceny a varianty kurzu vám přijde e-mail s přihlašovacími údaji a heslem (zkontrolujte si případně spam). Zároveň budete přesměrováni na platební bránu, kde můžete provést úhradu platební kartou.
 • 2 Po úspěšném provedení platby kartou vám bude kurz okamžitě zpřístupněn, budete do něj automaticky přihlášeni a zároveň se můžete přihlásit do podpůrné facebookové skupiny, kde můžete sdílet s ostatními uživateli své pokroky, případně požádat o radu, pokud se na nějakém cvičení zaseknete.

Reference

Rick Mccallum - producent filmu Hvězdné války & Milo

Rick Mccallum - producent filmu Hvězdné války & Milo

Stejně jako mnoho majitelů psů i já jsem strávil celý rok snahou najít naší rodině to správné štěně. Doslova stovky hodin jsem sledoval nejrůznější videa na Youtube z Velké Británie, USA a celé Evropy. Chtěl jsem našemu rodinnému psovi poskytnout dokonalý domov, ale neměl jsem vůbec žádné zkušenosti a nevěděl jsem, kde začít.

Byl jsem čím dál zmatenější a frustrovanější. Připadalo mi, že v online světě si všichni navzájem protiřečí nebo slibují zázraky – znělo to příliš jednoduše. Naštěstí moje žena Šárka našla webové stránky Roberta Zlochy a objednali jsme si jak jeho ONLINE kurz, tak i indviduální lekce. A změnilo to život nám i našemu šestiměsíčnímu štěněti. Konečně jsem každý týden mohl dosahovat opravdových pokroků (když jsem tomu věnoval čas a energii) a s dalšími videi se nám doma najednou začal klubat dospělejší a slušně vychovaný pes.

Krom toho, že je Robert velmi dobrý, jemný a slušný člověk, má taky skvělý smysl pro humor a umí srozumitelně vysvětlit co dělat, říkat a jak zacházet se psem klidným a podporujícím způsobem tak, abyste dosahovali těch nejlepších výsledků. Dokáže člověka také naučit, co rozhodně nedělat, stejně jako vás naučit, jak se stát lepším příkladem pro svého psa. Můžu ho maximálně doporučit! Pokud začnete uplatňovat zásady, které vás Robert naučí, stanete se pro svého psa lepším páníčkem a parťákem.

Když jsme si pořídili osmitýdenní štěně, byli jsme vyděšení, nejistí a frustrovaní, jak málo toho víme. Pokud jste na tom stejně, je pro vás Robert správný člověk. Pro naši rodinu je Robert skutečný „Zaříkávač psů“ a náš pes se každý týden těší na setkání s ním plné her a učení.

 

Poznámka: Rick Mccallum je hollywoodský producent, mající na kontě desítky filmů, žijící v České republice se svojí českou rodinou.

Karin Krajčo Babinská - řežisérka a spisovatelka & Elsa

Karin Krajčo Babinská - řežisérka a spisovatelka & Elsa

Robert je skvělý psí trenér, který to se svými svěřenci opravdu umí. Trénuje pomocí pozitivní motivace (shaping), což je moderní etický trénink, kterým se dají vycvičit nejen štěňata, ale i starší psi. Je to metoda, která se používá i pro výcvik divokých zvířat. Na našeho svéhlavého horského pyrenejského psa by nejspíš nic jiného nezafungovalo, a tak máme díky tomuto tréninku dalšího super poslušného parťáka do naší psí smečky.

A protože je Robert hodně zaneprázdněný a s mým časem je to také dost komplikované, využila jsem k opakování a dalšímu výcviku jeho online kurz. A ten je prostě výborný! Natočený srozumitelným způsobem pěkně krok za krokem, aby podle něj mohl svého pejska vycvičit opravdu každý. A navíc jsem přesvědčená, že kvalitou zpracování i tím, co nabízí, nemá v Čechách obdobu. A nejen v Čechách!

Martina, Láďa & Cuki

Martina, Láďa & Cuki

Máme od Roberta kurz pro štěňátka a byla to opravdu skvělá investice. Popravdě jsme byli lehce skeptičtí k výcviku štěněte přes online kurz, ale vzhledem k tomu, ze známe Robertovu prací, tak jsme do toho šli.

Nejen, že kurz obsáhne všechny základy, co vas naučí i na cvičáku, ale obsahuje ještě mnohem vic. Některé věci jsme využili i při výcviku našich dvou starších pejsků. Navíc můžete cvičit každý den a kdykoliv máte čas, k videím se vracet. V něčem postupovat pomaleji nebo rychleji.

Vše je perfektně vysvětleno, takže to zvládne i člověk, co s výcvikem nemá zkušenosti (přivolání – mravence, zvládá i naše 2 letá dcera). Jsou uvedeny i nejčastější chyby a co s tím, a když si nevíte rady je tu podpůrná skupina.

Výcvik je navíc super zábavný pro pejska a rozložený tak, aby to pejsek skutečně zvládl od nejzákladnější verze postupnými krůčky až k finálnímu povelu. Jsme opravdu moc spokojeni a kurz doporučujeme všem pejskařům.

Tereza Hošková - pejskarium.cz

Tereza Hošková - pejskarium.cz

S naprosto klidným svědomím bych Robertův online kurz doporučila začátečníkům i zkušenějším pejskařům. Moc oceňuji kvalitní provedení, zvuk i obraz, skvělé členění kurzu i jeho zaměření celkově. Neudělá z vašeho psa ze dne na den instantně cirkusového pejska s arzenálem efektních triků, ale naučí vás skutečně potřebný a kvalitní základ pro jakékoliv fungování se psem, což je z mého pohledu to, co by potřeboval skutečně každý pejskař. Moc se mi líbila taky spousta tipů a vychytávek, které Robert posbíral při svém vzdělávání v zahraničí, což je pro mě skvělá přidaná hodnota.

 

Plnou recenzi od Terky z Pejskária najdete ZDE

Martina & Mína

Martina & Mína

Za nejcennější v Robertově přístupu považuju jeho systematičnost a důraz na širší kontext. Tréninkové lekce jdou rychle a jasně k věci a vždy se věnují konkrétnímu povelu, což je super praktické do každodenního života. Trénovat s pejskem tak můžete kdykoliv máte chuť, třeba na ranní procházce. Skvělá věc je i to, že ukazuje nejen kudy ano, ale taky nejčastější chyby. Takže je nemusíte opakovat 🙂
Zároveň vás lekce přirozeně vedou k tomu, že si začnete velmi rychle uvědomovat, jak rozvíjí váš vztah s pejskem. A tak nejen, že si pejsek umí sednout a vydržet než mu dáte volno nebo přiběhne spolehlivě na zavolání (připravte se na to, že hru na mravence začnete milovat:), ale že s každým dalším cvičením bude motivovanější víc a víc. Jak na trénink, tak na vás. A to je ta nejlepší odměna v tréninku – můžete se spolehnout na svého psa a on na vás. Kdybych měla dát Robertův kurz do nějaké škatulky, bylo by to pejskařské minimum i maximum zároveň. Minimum v tom, že lekce nejsou nijak náročné, maximum v tom, že vám dají ten nejpevnější základ pro skvělý vztah s vaším psem.
Sandra - redaktorka psinovinky.cz & Kája

Sandra - redaktorka psinovinky.cz & Kája

Úplně nejvíc prostoru je v online kurzu věnováno tomu nejdůležitějšímu (a přesto tak často majiteli psů podceňovanému) – přivolání. Ruku na srdce, kdo z nás s ním minimálně občas nemá problém. Takové to „můj pes poslouchá, ale… (nesmí vidět cizího psa, vidět zajíce nebo srnku, chytit stopu, vyčmuchat háravou fenku atd.)“. Další, co vás praktické lekce naučí, je zastavování při přecházení ulice, zlepšení psí pozornosti, lepší sebeovládání (třeba u hraček nebo jídla), základní povely „sedni“, „lehni“ „místo” a „pusť“ a chůzi u nohy. Nechybí ani relaxační čmuchací hra. Teoretické lekce jsou věnovány zásadním tématům, která trápí mnoho psích páníčků, například tahání na vodítku (a tady je vážně na co se těšit!), potkávání psů nebo skákání na lidi.

Přestože já sama bych se neskromně označila za zkušenou pejskařku, kurz má pro mě velký přínos. Inspiruje mě věnovat se pilně dál tréninku základní poslušnosti a zlepšovat dovednosti moje i mé fenky. K videím i textům se vracím opakovaně a motivují mě k tréninku. Navíc si vždy jednoduše ujasním postup, který vede k vytouženému zvládnutí cviku i v těžších situacích.

Anglický slovní obrat „the devil is in the details“ do češtiny můžeme přeložit jako „ďábel je ukrytý v detailech“ a znamená to skrytý háček, tedy že něco může vypadat na první pohled snadno a přesto je potřeba vynaložit hodně úsilí a času k dosáhnutí cíle. To může platit v mnoha případech, snažíme-li se naučit našeho pejska poslušnosti. Kurz od Roberta Zlochy je ale tak dobře propracovaný, že vám vysvětlí přesně ty detaily, na které si máte dát pozor. Budete-li postupovat podle návodu a věnujete-li tréninku váš čas, odkryje se vám postupně svět, ve kterém váš pejsek skutečně poslouchá v různých situacích, protože jste jej to pečlivě naučili po malých krůčcích. Jednoduchá zábavná cvičení se postupně propojí do hotového celku a vy získáte spolehlivého psího parťáka.

Nově si můžete vyzkoušet demo verzi (odkaz ZDE) kurzu zdarma na sedm dní. A to je fakt super nápad. Zjistíte tak, jestli se vám vyplatí do kurzu investovat. Za sebe ale říkám jednoznačné ano. Tento kurz je podle mého názoru rozhodně „must have“ pro pejskaře začátečníky, ale i pěkně ucelený zdroj informací pro ty zkušené.

Poznámka: Tato recenze je úryvkem z plné a podrobné recenze kurzu, kterou najdete ZDE

Jana & Grace

Jana & Grace

Jako pro pracovně vytíženého člověka je pro mne důležité, že je online kurz dobře strukturován a výuka rozdělena po týdnech. K další části přecházíme vždy, až když si dostatečně vyzkoušíme cvičení a hry pro daný týden.

Nejvíc mne potěšilo, jak Robert vše vysvětluje stručně a jasně a prostě hovoří k věci. Videa online kurzu jsou krátká a člověk zvládne výklad snadno absorbovat a rychle pochopit. Zároveň jsou ve videích ukázána prostředí a situace, ve kterých je vhodné cvičit, ke každé lekci je vždy v poznámce i něco navíc, nebo upozornění na nežádoucí prvky v provádění výcviku.

Nejvíc se mi zatím líbí, že se hodně pracuje s přirozeným chováním psa, a netlačíme mu nic „po našem“ – pes se učí díky tomu, jak je nastaven ze své podstaty a díky jednoduchosti cvičení se daří, aby často „uspěl“ a obě strany – psovod i pes – měly z úspěchu radost. Zatím jsme na začátku, ale slavíme menší i větší pokroky – a těšíme se velmi na osobní setkání na lekci u vás!

Barbora Seemanová - česká olympionička & Raul

Barbora Seemanová - česká olympionička & Raul

Když mi Robert dal možnost pokračovat v tréninku pomocí online kurzu, byla jsem nadšená. Našeho Raula trénink neskutečně baví, protože je vše formou hry (a samozřejmě hromady pamlsků) a tak jsem ráda, že můžeme trénink zdokonalovat a posouvat dál.

Kurz je profesionálně natočený a zaměřený na sebemenší detaily, které jsou často hodně důležité. Pod každou lekcí jsou navíc uvedené nejčastější chyby, kterých se má páníček vyvarovat, takže tím člověk předejde zbytečným zlozvykům, které by později mohly dělat neplechu. Po lekcích jsem si cviky vždy zapisovala, abych na nic nezapomněla a dělala cviky správně. Proto je super, že v kurzu mám všechno na jednom místě a můžu se k jednotlivým cvikům vracet. Navíc mě baví vidět pokroky, které spolu s Raulem díky tréninku děláme.
Myslím si, že každý majitel pejska by měl dbát na jeho správnou výchovu a já jsem moc ráda, že jsem narazila právě na Roberta a jeho pozitivní metodu tréninku. Díky němu se nám z Raula stává parťák, kterého jsme vždycky chtěli.

Eva Kostka - trenérka v justdog.cz

Eva Kostka - trenérka v justdog.cz

Robertova on-line kurzu se účastním jakožto praktikující trenér psů, logicky jsem tedy sáhla po verzi „pro trenéry“. Po absolvování velkého množství vzdělávacích akcí v ČR i v zahraničí si člověk tak nějak nastaví laťku a nároky se stále zvyšují. U tohoto kurzu však musím říct, že naprosto splnil veškerá moje očekávání.

V rámci kurzu jsou jednotlivé lekce logicky řazeny za sebe tak, aby účastníci vždy vše v klidu zvládali, ale zároveň se mohli ve cvičeních zdokonalovat a posouvat, využívat již naučených dovedností pro nové cviky a to vše pěkně v pohodě, bez potřeby předchozích zkušeností, srozumitelně a se snadnou aplikací do běžného života.

Výběr dovedností, které jsou v kurzu probírány je naprosto postačující pro běžného pejskaře, který chce se svým psem žít v souladu a užívat si společné chvíle v provozu měst i v přírodě.

Za sebe hodně oceňuji rubriku „nejčastější chyby“, která ke každému cviku pěkně vypíchne, na co si dát pozor a co bývá častým úskalím. To je totiž hlavní problém on-line kurzů – trenér klienta nevidí v přímém přenosu u cvičení a nelze tedy pochytit možné chybky hned v zárodku. Často se pak může stát, že člověk nevědomky psa naučí něco, co nechtěl. Tuto nevýhodu on-line kurzů ale Robert pěkně odladil právě rubrikou „nejčastější chyby“.

Kromě toho je kurz moc pěkně graficky zpracován v uživatelsky velmi příjemném prostředí. Za mě tedy sečteno, podrženo – něco, co na naší české „psí scéně“ už dlouho chybělo.

Veronika & Flerinka

Veronika & Flerinka

Robertův kurz jsem si koupila až když bylo naší fence cca 8 měsíců, do té doby jsem si myslela, že to určitě zvládnu sama. A jak moc jsem se mýlila. Flerinka je opravdu hyperaktivní plemeno (portugalský vodní pes) a začala nám doma přerůstat přes hlavu.

Její veselá a šťastná povaha je sice fajn doma, ale venku, kdy se ke každému řítila, už to tak příjemné pro okolí nebylo a navíc to pro ni bylo i nebezpečné. Vodítko bylo řešení, ale procházky s ním byly spíš noční můra než pohoda a relax. Pátrala jsem po trenérovi, ale ty, které jsem chtěla a líbil se mi jejich přístup, měli plno.

Hodně jsem zvažovala, zda má cenu zakoupit alespoň on-line kurz a  zpětně mohu říct, že jsem to měla udělat už dřív. Předešli bychom spoustě chyb a proto doporučuji pořídit kurz hned, jak si svého malého broučka přivezete domů. Sám on-line kurz z vašeho psa neudělá fajn společníka, dá vám ale cenné rady a návody, jak z vašeho ADHD miláčka uděláte fajn společníka vy. Není to bez práce, vy budete muset makat, ale Robert vás v on-line kurzu skvěle povede.

Slýchávám teď od okolí pochvaly jak se máme, že máme tak skvělého parťáka co i ve městě chodí bez vodítka, že to ten jejich je neposlechne a dělá si co chce… Jo, kdyby věděli …

Erika & Aya

Erika & Aya

Skvělý online kurz – maximální spokojenost! Podrobně a srozumitelně vysvětleno každé cvičení. Oceňuji, že Robert u každého cviku nabízí několik způsobů, jak dojít k požadovanému chování pejska. Při sledování videí jsem si uvědomila chyby, které dělám při tréninku s naší 11měsíční fenkou AUO, a zjistila, jak je můžu odstranit.

Perfektní je cvik “Zastavení, pes do cesty nevkročí”, v žádném jiném on-line kurzu jsem ho neviděla. Stačilo několik týdnů důsledného nácviku a Aya už sama zastavuje bez povelu na každém obrubníku. Děkuji!

Aleš Jarotek - trenérů psů

Aleš Jarotek - trenérů psů

Šel jsem do kurzu spíš ze zvědavosti, ale mile mě překvapil obsah i celkové zpracování. Vše se krásně během kurzu nabaluje a znáročňuje. Člověk si může zvolit, jestli si to dá pěkně celé od začátku nebo jen podle témat. Hrozně se mi líbí celkové zpracování. Někdo si potřebuje vše důkladně přečíst, někdo to potřebuje slyšet a někdo vidět. Všechny varianty kurz nabízí a každý si v něm najde to, co potřebuje a i mnohem víc.

I když jsem mnoho věcí znal, tak jsem tam objevil několik detailů a her, které mi výcvik dokázali zase o něco zpestřit a vylepšit. Kurz si rozhodně aspoň jednou detailněji zopakuji. Lepší než kurz je snad už jen upoutávka na něj, kterou si jen tak pro zasmání občas pustím. Hodně dobrá práce!

Klára & Lola

Klára & Lola

Když jsem se rozhodla si pořídit jako parťáka štěně border kolie, přála jsem si, aby z mé fenečky Loly byl vyrovnaný pes pro život. Bohužel se z některých reaktivních kolií pod špatným vedení dost často stává noční můra a proto jsem se rozhodla nic neponechat náhodě a první trénink s Robertem jsem měla ještě před dovezením šťenátka domů!

Díky Robertově skvělému vedení jsem nikdy nemusela řešit žádný behaviorální problém a Lola mi dělá samou radost. Vzhledem k mým častým cestám po světě se ne vždy dostanem na trénink a proto jsem se rozhodla pro online kurz v návaznosti na náš praktický trénink.

Díky videům jsem se naučila plno nových cviků a triků. Videa také používám jako takový dohled nad mým vedením mého psa. Líbí se mi, jak Robert v každém videu opakuje základy, jako například vyslovení povelu před gestem ruky na což ráda zapomínám. I když by člověk řekl, že už všechno umíme, ráda se vracím zpět k videům a napravuji své “trenérské” chyby.

Mým nejoblíbenějším cvikem z online kurzu jsou různé variace přivolání, například od jídla. Lolu má perfektní přivolání. Po několika opakováních podle kurzu a poctivém trénování ji odvolám z jakékoliv situace, jak při pasení ovcí tak z velmi energetické hry s ostatními psy v parku.

Petra & Kuko

Petra & Kuko

První týdny po tom, co jsme si přivezli naše tříměsíční štěně z útulku, jsme doslova odpočítávali do každé hodiny s Robertem.

Kuko přišel z velmi špatných podmínek, nebyl socializovaný, kousal jako o život a bál se zvuků a života ve městě. Jeho primární reakce ve stresu byla hyperaktivita a samozřejmě kousání.

Hledali jsme trenéra, který se zabývá pozitivním tréninkem, průběžně se vzdělává a který nám pomůže u nás doma s našimi konkrétními problémy.

Dali jsme na reference a dobře jsme udělali. O tři měsíce později se díky Robertovi problém s kousáním zminimalizoval a jsem si jistá, že se ho zbavíme, Kuko se hodně zklidnil a díky hrám a pamlskům si osvojil základní poslušnost, kterou průběžně pilujeme.

Díky tréninku se ukázalo, že naše piraňa je ve skutečnosti hodně chytré, učenlivé a mazlivé zvířátko. Kukíno se teď baví noseworkem a hrami, které posilují psí sebevědomí. Ještě je před námi hodně práce, ale díky Robertovi a jeho metodám se na ni s Kukem těšíme.

Míša & Zipp

Míša & Zipp

Se Zipem, štěnětem pomeraniana jsem trenéra vyhledala kvůli Zipově obrovské bázlivosti z lidí, prostředí a všeho nového okolo.

Na prvním setkání si Zip držel odstup, ale po pár lekcích už po Robertovi sám lezl, hrál si s ním a bral ho jako parťáka, a celkově po cca 7 nebo 8 lekcích úplně rozkvetl a získal sebevědomí, a i když cizí lidi nevyhledává, nebojí se jich tak panicky a o to nám šlo.

Já jsem objevila spoustu aktivit které můžeme dál rozvíjet a Zipa tolik baví, a věřím, že až se vrátíme se zahraničního pobytu, Roberta znovu vyhledáme a budeme pokračovat

Moc díky za vše, jsem ráda, že jsem hned napoprvé měla ve výběru trenéra takové štěstí.

Nikola & Hiro

Nikola & Hiro

Profesionální, a přesto velmi lidský, přátelský přístup. Moje shiba je z tréninku s Robertem nadšená a vyloženě si lekce užívá.

Já se díky Robertovi také hodně naučila, především naslouchat signálům psa, které mohou být pro laika až nepatrné, ale v pochopeni problému neméně důležité.

Volba způsobu tréninku je klíčová pro šťastny život psa a pohodu majitele a Roberta s klidným svědomím doporučuji jakémukoliv pejskovi!

Ondra & Annie a Dandy

Ondra & Annie a Dandy

Pana Zlochu mohu s čistým svědomím doporučit. Mám dva pejsky z útulku, kterým nedělalo dobře, když byli sami doma (štěkali, občas něco zničili) a na procházce by se nejspíš časem uškrtili na vodítku. Bylo to trápení pro mě i pro ně. Vyhledal jsem tedy pomoc pana Zlochy a už od prvního setkání jsem byl překvapen. Trénink probíhal zcela jinak, než jsem čekal. Pejsky nikdo nenutil dělat miliony povelů, nebyl na ně vyvíjen tlak, ani žádné vyhrožování. Vše probíhalo pomocí zábavných a interaktivních her, kde museli oba pejsci zapojovat mozečky a v podstatě sami si najít řešení. Nejen, že je to extrémně baví, ale zároveň je to naučilo, že držet se páníčka a poslouchat ho jim přinese daleko víc výhod. Já osobně jsem rád, že na ně nemusím do zblbnutí křičet sedni/lehni/k noze a celá „výuka“ probíhá hrou. Hafani jsou doma nyní jako pěny, už dlouho jsem po příchodu z práce nenašel žádné nepříjemné překvapení a celkově si víc rozumíme. Pokud máte doma problém se svým pejskem určitě doporučuji. Pan Zlocha ke každému „problému“ přistupuje individuálně a výsledky se dostavují rychle a přirozeně- ani trénink s oběma hafany najednou nebyl problém.

 

Míša & Dasty

Míša & Dasty

Tréninky s Robertem jsou super! Robert toho hodně ví a umí to velice sympatickou formou předávat dál.

Do tréninků jsem se pustila, abychom s naším JRT zlepšili takové to společné fungování v běžném životě. A výsledky jsou už po pár lekcích skvělé. Díky Robertovi nás teď cvičení mnohem víc baví oba – mě i psa. Na několika trénincích s námi byl můj desetiletý syn a i on teď nadšeně se psem pracuje.

Na lekcích u Roberta cvičíte s profesionálem, který svoji práci dělá s nadšením, je trpělivý, ochotný, plný nápadů a má bezva smysl pro humor

Veronika & Dugee

Veronika & Dugee

Perfektní přístup! Velmi praktické rady, které nás oba při tréninku baví. V porovnání s předchozími zkušenostmi to byla velmi příjemná změna, která přinesla rychlé výsledky a hlavně pochopení.

Já chápu, jak na pejska mluvit a jak se k němu chovat, když po něm něco chci a on na druhou stranu chápe povely a fixuje je. Jedna z nejlepších investic.

Dominika & Arny

Dominika & Arny

Online kurz prekročil moje očakávania. Celý obsah je prehľadne rozdelený do tém. Veľmi oceňujem, že každá lekcia obsahuje nie len video s vysvetlením daného problému, ale aj  informácie navyše v podobe najčastejších chýb, ktoré ľudia pri tréningu robia.

Všetky informácie sú v kurze podané jednoduchou a jasnou formou. Video pri každej lekcii má okolo 3 minút a predsa je v ňom vysvetlené úplne všetko! Vrelo odporúčam!

Míša a Kuba & Nya

Míša a Kuba & Nya

Online kurz Roberta Zlochy máme koupený od začátku ledna a už teď je to nejlepší nákup roku.

Naše fenka, Nya, je typický stafbul tělem i duší a ještě k tomu trochu hyperaktivní puberťačka. Řešili jsme a stále ještě řešíme tahání na vodítku, přivolání taky nebylo vždy 100%. Spíš tak 65%. A to nebylo žádoucí.

Zkoušeli jsme to řešit dlouho, různými metodami různých trenérů, ale zatím nám nejvíce pomohl právě Robertův kurz. Netvrdím že je teď zázrakem všechno zalité sluncem, ale je to nesrovnatelně lepší. Nya na vodítku zatáhne jen párkrát za procházku a co se týče přivolání, tak už si nepamatuji kdy naposled nepřišla. Obzvlášť mravenci mají úspěch, řekla bych že i náhodné kolemjdoucí baví nejvíce.

Kačka & Blackie

Kačka & Blackie

Z milého a hodného štěňátka se rychlostí blesku stal drzý puberťák, který pokoušel naše nervy. Naštěstí jsem narazila na Robertův online kurz, a tak jsem se rozhodla jej pořídit. Celkovou strukturou, množstvím informací a názorných videí jsem byla opravdu mile zaskočena. Vrhla jsem se tedy do trénování a brzy jsme viděli první změny k lepšímu. Navíc to tu naši divošku strašně bavilo. A mě taky! Díky tomuto máme vedle sebe skvělého psího parťáka, kterého můžeme brát skoro všude, a zároveň zvládá být i bez nás.
Kurz je opravdu pečlivě propracovaný, je v něm velké množství videí a rad a záložka „něco navíc“  mě moc bavila!
Markéta & Pírko

Markéta & Pírko

Jsem z online kurzu naprosto nadšená. Začínám hezky od začátku a ta radost z tréninku se nedá popsat! Až se z toho dojímám, jak se Pírko rychle učí, když si já dávám pozor na chyby.
Spoustu věcí jsme už spolu trénovali, ale samozřejmě nemám takové know-how a často jsem narazila na svoje omyly, kdy se úplně nedařilo a já neuměla sama vypíchnout proč. V tom mi pomáhá sekce s nejčastějšími chybami. Hodně oceňuji i pdf verzi, abych se mohla vracet k textu kdykoliv je potřeba si zopakovat postup.
Největší změny asi časem uvidím při hrách na sebekontrolu, tam, kde jsem dřív viděla roztěkaného hyper psa, se po krůčcích zlepšujeme, a promítá se to i do ostatních situací. Pírko dnes krásně držel oční kontakt i na chodníku u rušnější silnice, když znervózněl, otočil se na mě. Pro někoho malá věc, pro nás velký krok.
Zkrátka, oba dva moc děkujeme a těšíme se, až se na potkáme na tréninku.
Další reference na